Fresh dinner with salad , grilled shrimps and toasted bread – Darke e fresket me sallate, karkaleca ne gril dhe buke te thekur

Salad with iceberg, smith apples, grilled shrimps marinated with garlic, butter and lime and toasted bread. Dressing with yogurt , fresh mint and basil, olive oil and lime juice.

——————————————————————————————————————-

Sallatë me ajsberg, mollë Smith, karkaleca deti në skarë marinuar me hudhër, gjalpë dhe lime ( limon jeshil)  dhe bukë e thekur. Salca me kos, nenexhik të freskët dhe borzilok, vaj ulliri dhe lëng lime.

———————————————————————————————————————

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s